Jdi na obsah Jdi na menu

Ajax v Lize mistrů skončil a pláče. Zařízli ho rozhodčí

8. 12. 2011

Je ve mě hodně hořkosti. Byli jsme blízko a skončili tímhle způsobem,“ zlobil se po prohře 0:3 s Realem Madrid kouč Frank De Boer. Jeho týmu totiž trio portugalských rozhodčí doslova „ukradlo“ dva regulérní góly, pomezní sudí v obou případech chybně signalizoval ofsajd.

Ajax byl sice aktivnějším týmem, přesto třikrát inkasoval a s Ligou mistrů se senzačně loučí.

I proto, jakým způsobem si počínali hráči Dinama Záhřeb v domácím duelu s Lyonem.

Po remízové první půli (1:1) ostudně inkasovali tři branky v rozmezí čtyř minut, francouzský tým přidal ještě tři přesné zásahy a po vysoké výhře 7:1 zvládl prakticky nemožné – postoupil namísto Ajaxu.

Ostudné vystoupení okamžitě odnesl kouč Dinama Krunoslav Jurčič, jenž byl ihned po zápase odvolán. Vedení klubu s ním přitom plánovala dlouhodobější spolupráci.

Hlavní hvězdou večera byl útočník Gomis, jenž obstaral hned čtyři trefy. „Byl to můj nejlepší zápas za celou dobu, co jsem v Lyonu. Naše šance na postup byla malá, ale asi jako jediní jsme v něj stále věřili,“ radoval se po duelu. Zato Ajax asi stále nemůže uvěřit, že si na jaře zahraje jen Evropskou ligu...

zdroj: isport.cz