Jdi na obsah Jdi na menu

AJAX NEPOSTUPUJE,VINU MÁ NA SVĚDOMÍ ROZHODČÍ.

8. 12. 2011

Real Madrid zůstal stoprocentní a vyřadil Ajax

Překvapení se zrodilo v Amsterdamu. Ne snad, že by vítězství Realu nad domácím Ajaxem nebylo tak nějak očekávané, vzhledem k náskoku tří bodů a výrazně lepšího skóre před Lyonem však šokuje až třetí místo pro domácí celek, který měl situaci rozehranou skvěle. V dnešním utkání nebyl Ajax horší, přesto po dvou gólech Callejóna a jedné trefě Higuaína prohrál poměrně přesvědčivě.

Začalo se opatrně, už ve dvanácté minutě se ale Real dostal hned z první střely na bránu do vedení. Geniální pas za obranu od brazilského záložníka Kaká našel přesně nohu rozběhnutého Callejóna, který byl najednou úplně sám před Vermeerem a umístěnou střelou levačkou ho bez problémů překonal.

Vyrovnat mohl o několik minut později Gregory van der Wiel, se střelou se však zřejmě ukvapil a zamířil mimo tři tyče. Ten samý hráč pak posílal do šestnáctky velmi nebezpečný centr, který div že nepřekvapil gólmana Adána a neskončil až v síti.

Pravý bek Ajaxu byl hodně vidět, ve třicáté druhé minutě dokonce jeho ránu vyraženou Adánem dopravil do sítě Lodeiro, ovšem gól nesprávně nebyl uznán pro domnělý ofsajd. A už po čtyři minuty později přišla naprosto totožná situace, tentokrát pálil z velké dálky Anita, míč ještě tečoval v povoleném postavení stojící Sulejmani a Adán neměl šanci zasáhnout, jenže pomezní rozhodčí překazil domácím radost.

Hned z protiútoku mohl udeřit Benzema, levačkou ale minul. Ve čtyřicáté druhé minutě už vedl Real o dvě branky, jednalo se přitom o velmi podobnou situaci, která předcházela i prvnímu gólu. Tentokrát nádherně přihrával z hloubi pole Benzema, dnešní kapitán hostujícího celku Higuaín běžel v tu chvíli sám na branku Ajaxu, zachoval chladnou hlavu a skóroval.

Tři minuty po přestávce dostal v pokutovém území Realu hodně volného prostoru Jan Vertonghen, po skvěle rozehraném rohovém kopu Eriksena ale hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Ajax hrál skvěle, ve třiapadesáté minutě geniálně přehazoval Adána Sulejmani, jenže proti domácím tentokrát stálo břevno.

Domácí ve snaze rozhodnout o svém postupu potřebovali získat alespoň bod, přiblížit ho mohl Eriksen, Adán však působil velice jistým dojmem. Z volného přímého kopu to z úctyhodné vzdálenosti zkoušel střídající hráč Realu Xabi Alonso, ovšem Vermeer nakonec zasahovat nemusel.

Po dalším prudkém centru Lodeira hlavičkoval Vertonghen a dorážel Enoh, s jeho tečovanou ránou si však Adán poradil. A když už hostující brankář udělal chybu a míč mu vypadl z náruče, nedokázal jí využít Bulykin. Běžela devadesátá první minuta a domácí věděli, že k postupu potřebují vzhledem k vývoji druhého utkání vstřelit už dva góly. Jeden z nich mohl dát Eriksen, jeho technickou střelu ze standardní situace ale Adán lapil.

A Real tak udeřil ještě jednou, čímž definitivně rozhodl o umístění všech týmů skupiny D. Xabi Alonso poslal dlouhý pas na Callejóna, ten předskočil Vermeera a střelou do prázdné branky zaznamenal svůj druhý úspěšný zásah v utkání, čímž upravil skóre na konečných 0:3. Ajax si na jaře zahraje jen Evropskou ligu, což je vzhledem k předzápasovým prognózám poměrně překvapivá informace. Real prošel základní částí Ligy mistrů bez ztráty bodu a může se těšit na soupeře pro osmifinále.

Druhý zápas skupiny mezi Dinamem Záhřeb a Lyonem skončil 1:7 a tak se díky skóre postupuje překvapivě Lyon.